KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14346354
*
nr 1434 6354
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 27x27 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 november 2021
kl 18:09:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/11 17:44:00
1
100 kr
27/11 18:05:58
2
200 kr
28/11 13:27:42
3
500 kr
28/11 13:33:10
2
350 kr
28/11 13:33:10
3
400 kr (Budbetjänt)
29/11 15:05:44
4
700 kr
29/11 15:09:14
4
Vinnande bud
29/11 17:48:08
3
800 kr
29/11 17:48:08
4
900 kr (Budbetjänt)
29/11 17:48:58
3
1.000 kr
29/11 17:48:58
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gunnar Johnsson
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Läs mer om Gunnar Johnsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar johnsson landskap landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinterlandskap vintermotiv
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Gunnar Johnsson
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gunnar Johnsson
nr 1434 6354
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 27x27 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/11 17:44:00 | 1 | 100 kr |
27/11 18:05:58 | 2 | 200 kr |
28/11 13:27:42 | 3 | 500 kr |
28/11 13:33:10 | 2 | 350 kr |
28/11 13:33:10 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
29/11 15:05:44 | 4 | 700 kr |
29/11 15:09:14 | 4 | Vinnande bud |
29/11 17:48:08 | 3 | 800 kr |
29/11 17:48:08 | 4 | 900 kr (Budbetjänt) |
29/11 17:48:58 | 3 | 1.000 kr |
29/11 17:48:58 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gunnar Johnsson
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.Läs mer om Gunnar Johnsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar johnsson landskap landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinterlandskap vintermotiv
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41