KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14346354

nr 1434 6354

Gunnar Johnsson

(1917-2007), Sverige

Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 27x27 cm

Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.

Utrop:

300 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 29 november 2021
kl 18:09:33

Gunnar Johnsson

Läs mer om Gunnar Johnsson